Listwy plakatowe – instrukcja montażu

W sklepie kuklafotografia.com dostępne są drewniane listwy do samodzielnego złożenia. Jeśli zastanawiasz się nad ich zakupem, lub jesteś już w ich posiadaniu, zapraszamy do zapoznania się z poniższą instrukcją montażu.

1. Po rozpakowaniu listew ułóż je na płaskiej powierzchni (podłoga, stół). Dwie listwy górne, jedna z zawieszką, i dwie listwy dolne.  Przygotuj plakat. Przygotuj śrubokręt krzyżak.

2. Zadecyduj czy chcesz aby śrubki były widoczne z przodu plakatu wówczas plakat przyłóż do listew obrazem do góry. Gdy chcesz uzyskać efekt bez widocznych śrubek przyłóż plakat obrazem do dołu.

3. Zacznij montaż od górnych listew. Przyłóż plakat na czarnym piankowym pasku tak, aby leżał dokładnie na nim (czyli na połowie listwy) i nie sięgał dalej gdyż w środku będą przechodzić śrubki. Jeżeli ułożysz plakat niedokładnie, śrubki mogą przebić plakat.

4. Po ułożeniu plakatu składamy dwie listwy tak aby czarna piankowa taśma była niejako z obu stron plakatu (otulała plakat). Czarne paski taśmy piankowej powinny być na górnych listwach skierowane w dół.  Pamiętaj że listwy są dłuższe od plakatu o dwa centymetry. Ułóż plakat na listwach symetrycznie.

5. Zacznij przykręcać śrubki zaczynając od tych środkowych. Dokręć śrubki do oporu ale z wyczuciem. Możesz teraz unieść lekko plakat za sznurek montażowy do góry i upewnić się że jest dobrze przytwierdzony. Jeżeli tak jest, to oklaski dla Ciebie i przechodzimy analogicznie do montażu dolnych listew.

6. Przy montażu dolnych listew czarne paski piankowe powinny być skierowane do góry.  Przyłóż plakat na czarnym piankowym paski tak, jak poprzednio pamiętając że przez środek będą przechodzić śrubki. Dokręć śrubki również zaczynając od tych środkowych.

7. Ciesz się teraz nietuzinkowym pomysłem na prezentację swojego plakatu. 

Wersja z widocznymi śrubkami
Wersja ze śrubkami z tyłu

Listwy dostępne w rożnych rozmiarach na kuklafotografia.com

W instrukcji występowały plakaty: W stronę słońca rozmiar B2 oraz Paproć drzewiasta rozmiar A2

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.