Ogród Tropikalny na Maderze

Jest takie miejsce nieopodal stolicy Madery, gdzie dociera się korzystając z największej atrakcji Funchal (kolejka liniowa) lub aby skorzystać z innej największej atrakcji (zjazd wiklinowymi saniami po asfalcie). To miejsce to dzielnica Monte, a my dotarliśmy tam pospolitym miejskim autobusem nr 21, aby zobaczyć niepospolity ogród.

Monte Palace Tropical Garden budzi mieszane uczucia. Dla nas, w ten deszczowy dzień, w którym mieliśmy okazję go odwiedzić, był co najmniej niepokojący. Może to mgła, którą pokryte było całe wzgórze, może to deszcz, który sprawił, że byliśmy na terenie ogrodu prawie sami. Poruszający klimat tworzyły nie tylko rośliny i mgła, ale omszałe rzeźby, które kiedyś być może miały być urocze, obecnie mogłyby posłużyć jako mroczna scenografia. Jednakże to wcale nie jest zarzut 😉

Skupmy się jednak na roślinach, bo to one nas przyciągnęły na wzgórze. Niezmiennie fascynujące jest zobaczyć te, które hodujemy w domach, a które tam mogą rozwijać liście i pędy do swobodnych rozmiarów pod gołym niebem.

Były też wisienki na torcie i nasza nowa fascynacja – paprocie drzewiaste. Z daleka niczym palmy, z bliska – hmm aż dziwnie nazwać tą wzniosłą roślinę paprotką.

Prezentowane zdjęcia powstały na tradycyjnym filmie fotograficznym. Na koniec fotografia wykonana komórką, jednak mamy do niej sentyment, bo oddaje to, jak widzimy opisywane miejsce.

Podobają Ci się analogowe fotografie roślin? Jeśli chcesz mieć taki plakat zapraszamy do naszego sklepu https://kuklafotografia.com. Zazieleń swoje wnętrze!

 

 

14 myśli nad “Ogród Tropikalny na Maderze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.