Ogród Botaniczny na Krecie

Kilka fotografii, dostępnych w formie plakatów w naszym sklepie, zostało wykonanych w niezwykłym miejscu. Unikatowość jego polega na tym, że w jednym z najbardziej turystycznych regionów Krety, znajduje się poza turystycznymi szlakami. Ogród Botaniczny – niezadeptany, lecz zagospodarowany i przemyślany.

20 km od tętniącej gwarem Chanii, u podnóża Gór Białych jest  przestrzeń, gdzie zdjęcia wychodzą same, trzeba tylko zdecydować, w którą stronę skierować obiektyw. Na językach smak pomarańczy, które dostaliśmy przy wejściu, może po to, aby jeszcze bardziej pobudzić nasz zmysły. Niepotrzebnie – i tak czujemy się jak w wizualnej cukierni. Na szczęście dostaliśmy też wodę – przyda się, bo temperatura jest zacna.

Królestwo wrażeń

Jest brama, a za nią zbocza gór z wytyczoną ścieżką. Nie zgubisz się, jeśli nie postradasz zmysłów. Tyle roślin w jednym miejscu, naturalnie tu rosnące – jakby u siebie w domu. Kwiaty, które za chwilę zamienią się w egzotyczne owoce. Czerwona ziemia, jaszczurki uciekające spod nóg. Cykady w swej pieśni zalotnej, palmy, bananowce i gaje pomarańczy.

Passiflora przecudnej urody.
Wabiący zalotnik.
Czyli to tutaj dojrzewały pomarańcze, którymi zostaliśmy poczęstowani przy wejściu?

Usiądźmy na chwilę, poczujmy jak to wszystko pachnie. Usiądźcie z nami i posłuchajcie:

 

Plakaty z Ogrodu Botanicznego na Krecie to: Aloe Vera, Hydrangea,Palma,Opuncja i pewna tajemnicza roślina.

 

 

 

2 myślą nad “Ogród Botaniczny na Krecie

  1. Na Krecie byłam dwa razy, jednak nie przyszło mi do głowy, by poszukać tamtejszego Ogrodu Botanicznego, co oznacza tylko tyle, że koniecznie muszę tam wrócić! 🙂 Piękne zdjęcia!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.